Powrót do: Projekty domów z bali

Decyzja - dom drewniany!


Podczas ostatnich świąt wszyscy zgromadzeni przy stole goście, żywo interesowali się planami mieszkaniowymi naszej rodziny. W niedługim czasie planowaliśmy się bowiem wyprowadzić za miasto. Nasze dziecko z każdym miesiącem potrzebowało więcej przestrzeni, miejsca do biegania, zabawy, kontaktu z przyrodą, a nade wszystko własnego pokoju.

Bardzo chcielibyśmy się wybudować jeszcze w tym roku, ale wszyscy nas straszyli, że nie będzie możliwe w tak krótkim czasie postawić dom i go wykończyć. Kiedy już prawie pogodziliśmy się z tym faktem, jedna z cioć powiedziała, że jej przyjaciółki syn postawił dom w 3 tygodnie. Oczywiście nikt jej nie wierzył, ale ona ciągnęła opowieść dalej.

domy_z_bali2Zalety domu z drewna

Mianowicie, był to dom drewniany. Pozostałym biesiadnikom taki dom kojarzył się tylko z małymi domkami dla turystów w miejscowościach nadmorskich, ale ona mówiła o normalnym pełnowymiarowym domu jednorodzinnym. Ponadto opowiedziała nam o zaletach domów z drewna. Niewątpliwie największą z nich jest to, że powstają błyskawicznie, ale należy zwrócić uwagę także na to, że są one niezwykle zdrowe.

Do budowy domów z drewna używane są jedynie materiały najwyższej jakości. Samo drewno zapewnia w takim domu doskonałą akustykę, zapobiega nadmiernym hałasom, a przede wszystkim powoduje specyficzny mikroklimat, w którym każdy się wycisza. Dla oszczędnych istotna będzie wiadomość, że domy z drewna bardzo szybko się nagrzewają, są zatem energooszczędne. Posiadają też doskonałą samoregulację wilgotności, dzięki czemu w domach z drewna nie ma problemu grzybów i pleśni na ścianach.

Argumenty za i przeciw

Po wysłuchaniu wszystkich argumentów za i przeciw drewnianym domom, pod koniec świątecznego obiadu byliśmy z mężem już zdecydowani, że właśnie w tej technologii postawimy nasz dom. Dzięki temu najbliższe święta spędzimy wszyscy razem już w naszym nowym drewnianym domu. Teraz tylko pozostaje wybrać projekt oraz wykonawcę. A następnie można zacząć się już powoli pakować.

Przykładowe, docelowe projekty takich domów można zobaczyć na www.polskadrewniana.pl,  czyli serwisie znanego architekta Piotra Olszaka.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Jakie podłogi wybrać do domu z bali? (2012-08-13)