Powrót do: Podłogi

Analizy laboratoryjne przed importem podłóg z Chin


Panele podłogowe mimo swojej rosnącej popularności są obecnie jeszcze stosunkowo drogie, dlatego coraz częściej można spotkać różnego rodzaju ulotki i broszury, w których wymienia się zalety bambusa oraz zachęca do kupowania tego typu materiału na podłogi. Panele podłogowe są bardzo trwałe i twarde, a jednocześnie niezwykle elastyczne.

podlogi34fOdporne na uszkodzenia panele

Są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, mogące powstać na przykład podczas przesuwania po nich ciężkich elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble. Dzięki swojej elastyczności nasze panele podłogowe nie odkształcają się pod wpływem działanie temperatury czy wilgoci.

Ich zaletą jest to, że po upływie wielu lat nie zobaczymy na naszej podłodze żadnej szpary ani szczeliny. Panele podłogowe są malowane kilkoma warstwami wysokiej klasy lakierów. Dzięki temu są one nie tylko ładne, ale i odporne na ścieranie oraz łatwe w u utrzymaniu.

Mogą być więc użytkowane nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale również w różnych miejscach publicznych, gdzie bywa duża liczba osób. Niewątpliwą zaletą bambusa jest także jego naturalny wygląd. Panele podłogowe każdemu pomieszczeniu nadadzą oryginalny, egzotyczny klimat.

Zalety produktu

Zaletą tego produktu jest również fakt, że bambus jest materiałem szybko odnawialnym, więc jest to niewątpliwie ważna cecha w dzisiejszych czasach, gdy kładziony jest duży nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego. Pod tym względem panele podłogowe mają również kilka wad. Przeglądając fora internetowe z łatwością można znaleźć wątki na temat szkodliwości uprawy bambusa w stosunku do środowiska. Wadą jest również wysoka cena, na którą największy wpływ mają znaczne marże nakładane przez importerów i dystrybutorów. Nie ma również sprecyzowanych norm dotyczących pomiaru twardości bambusa.

podlogiJest ona często zawyżana, gdyż do badania bierze się próbki najwyższej jakości. Jeśli nieświadomi kupimy panele podłogowe wykonane z młodych pędów, to nie będą one tak trwałe. Również z czasem mogą tracić kolor i stawać się coraz jaśniejsze.

Import paneli drewnianych z Chin

Tak więc panele podłogowe są produktem nie tylko niezwykle ładnym, ale przede wszystkim bardzo trwałym i funkcjonalnym. Nie należy jednak bezgranicznie ufać wszystkiemu co importerzy piszą w prospektach reklamowych, szczególnie jeśli chodzi o to, że bambus jest produktem niezwykle ekologicznym.

No i co, przyszedł czas na temat Chin. To bardzo ciekawe, ponieważ przed ściąganiem tego typu rzeczy z Azji (jak podłogi, panele) na pewno musisz sprawdzić produkty pod kątem analizy laboratoryjne w chinach, ponieważ bez tego osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na ściąganie produktów.

Może koszty takiego audyty nie są małe, ale moim zdaniem zdecydowanie warto je wykonać. To przede wszystkim daje poczucie spokoju i pewności, że to, za co płacimy jest warte tych pieniędzy.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy