Mój dom drewniany - szukamy inspiracji
W naszej ofercie szczególnie polecamy bale o
przekroju 18 cm i 22 cm. Ten pierwszy będzie w budynkach, których ściany są
ocieplane od środka. W przypadku bali grubszych budujemy nasz dom, który nie
będzie wymagał dodatkowych izolacji. Oczywiście różnica jest w cenie. Polecamy
stosowanie bali o przekroju prostokątnym, wypełnione filcem z zamkami
węglowymi. Jest to konstrukcja najbardziej oszczędzająca energię i najbardziej
optymalna cenowo.
Projekty domów drewnianych
Elementy ścienne powinno ułożyć zgodnie z projektem i podanymi w nim wymiarami. Odległości te są sprawdzane dzięki pomiarowi laserowemu, co zapobiegnie ewentualnym błędom pomiarowym i niedokładnościom. Po tym w balach i w fundamencie wiercimy otwory, które następnie ze sobą łączymy.
Zalety drewnianych domów
Wszystkie elementy są ponumerowane w zakładzie produkcyjnym i montowane według kolejności, co powoduje idealne odwzorowanie projektu w rzeczywistości. Następnie montujemy słupy i podciągi. Kolejną zaletą drewnianych domów z bali jest fakt, że można w nich montować każdy rodzaj dachu: a więc dwuspadowy, kopertowy. My polecamy konstrukcję dachu, która sprawdza się już od wielu lat i jest wybierana przez wielu klientów, a więc konstrukcję krokwiową – w kształcie litery V.
Deskowanie dachu
Oferta najlepszych firm wykonujących usługi budowy drewnianych domów w swojej standardowej ofercie przewiduje deskowanie dachu oraz pokrycie go papą. To w znacznym stopniu poprawia izolacją przed wodą, niską bądź wysoką temperaturą. Dom nie nasiąknie wodą i drewno nie spuchnie. Należy również dobrze ocieplić dach, gdyż to również uchroni nas przed stratami ciepła.
Więcej na temat starych desek znajdziesz tutaj: http://staredrewnokielce.pl/stare-deski/
KOMENTARZE:
Brak komentarzy