Powrót do: Schody drewniane

Specyfika montażu schodów drewnianych


W wielu domach mogą być stosowane schody drewniane. Nie jest jednoznacznie określone jakie to mogą być domy. Najczęściej występują w domach jednorodzinnych i budynkach gospodarczych. Przeważnie są wykonywanie z drewna sosnowego (jak np. te na www.schodypanas.pl), ale lepsze jakościowo i wizualnie są z drewna dębowego. Jeżeli mówimy o budownictwie jednorodzinnym, to schody drewniane mogą być policzkowe.

Jak montować schody drewniane

W skład takich schodów wchodzą podnóżki, policzki i przenóżki. Podnóżki, które mają szerokość większą jak 25 centymetrów najlepiej składać z dwóch desek, które łączone są na wpust i wypust. Policzki robione są z bali drewnianych, które cechują się grubością 60 mm i szerokością 27 cm. Ich szerokość jest uzależniona od szerokości i wysokości naszych stopni.

Według specjalistów powinna ona być taka, żeby po wycięciu w policzkach rowków na osadzenie stopni zostały nietknięte paski drewniane. Cały proces powinien być opisany jaśniej w fachowej literaturze. W zależności od rodzaju mocowania stopni mogą być schody ze stopniami osadzonymi w policzkach lub ze stopniami wsuwanymi oraz nakładanymi.

Budowa drewnianych schodów

W schodach drewnianych każdy bieg schodowy jest montowany przez osadzenie podnóżków i przenóżków w ich gniazdach policzków. Wpuszczamy je następnie w wypust. Żeby zapobiec skrzypieniu drewna, brzeg górny powinien być wyższy w środku niż na końcach. Przy budowie schodów najlepiej poprosić o poradę specjalistę, a najlepiej go zatrudnić, żeby sam je wykonał. Postawcie na sprawdzonych specjalistów, którzy zrobią to najlepiej i nie pchajcie się do tego sami. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy