Powrót do: Projekty, projektowanie, aranżacje

Pułapka na myszy - Czy drewniana będzie skuteczna?


Myszy to gryzonie, które uprzykrzają życie ludzkiego rodzaju już chyba od jego zarania. Małe szybko się rozmnażające zwierzę powoduje wielkie straty zarówno w uprawach, zapasach nie mówiąc o rzeczach osobistych. Szybkość rozmnażania i ruchliwość tego małego szkodnika sprawia, ze walka z nim jest bardzo trudna.

Gryzonie w mieszkaniu

Gryzonie te szczególnie dają się we znaki w okresie jesiennym, kiedy usiłują wchodzić do naszych domów i mieszkań. Otwarte drzwi do domów czy też uchylone okna w garażu i piwnicy są zaproszeniem dla myszy, które jak już raz się dostaną do wewnątrz to nie chcą samodzielnie już wyjść. Myszy wchodząc do domu, nie pozostają tylko w jednym miejscu, piwnicy czy też spiżarce, ale chodzą po wszystkich pomieszczeniach jedząc wszystko, co popadnie i pozostawiając po sobie ślady w postaci również odchodów.

Skuteczna pułapka na myszy

Człowiek od wieków szuka skutecznego sposobu na pozbycie się tych gryzoni ze swojego życia. Każda pułapka na myszy, każda trutka jest na wagę złota. Sposobów na pozbycie się myszy jest wiele, jednak skuteczność tych metod jest często problematyczna. Do najlepszych sposobów pozbycia się myszy należy między innymi najzwyklejsza pułapka na myszy, – czyli klasyczny łamacz mysich karków. Jest to rozwiązanie bardzo drastyczne, ale trzeba przyznać, że dość skuteczne. Dla osób przejawiających bardziej humanitarną postawę, dobrym rozwiązaniem jest żywołapka.

Jak działa pułapka

Ta pułapka na myszy, działa na zasadzie wabienia gryzonia do pudełka, z którego nie można już wyjść. Jednak w tym przypadku niestety powstaje pytanie, co zrobić ze złapanym szkodnikiem? Wypuścić? To, po co było się męczyć i go łapać. Na portalach aukcyjnych pojawiła się nowa pułapka na myszy. Właściwie to nie jest pułapka, ale urządzenie, które ma odstraszać myszy za pomocą ultradźwięków. Jednak widać, że myszy chyba są uodpornione lub mają zatkane uszy, bo jak czyta się komentarze, zupełnie nie zwracają na te urządzenie uwagi.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy