Powrót do: Projekty domów drewnianych

Stajnia drewnianym domem w każdej hodowli konnej


Stajnia to drewniany dom każdego konia i główne miejsce w każdej hodowli tych wielkich zwierzą. Wykonana przeważnie z dobrej jakości drewna powinna być dobrze wyposażona i ocieplona aby każdy koń czuł się w niej swobodnie i bezpiecznie. Stajnia odgrywa bardzo ważną rolę przy żywieniu koni. Powinna być wyposażona we właściwy paśnik w którym pasza dla koni oraz sieczka dla koni będą dobrze umiejscowione.

Suplementy dla konia

Czy Oleje i suplementy, czy są potrzebne dla naszego konia? Jeżeli chodzi o oleje to oczywistym faktem jest, że należy je stosować, żeby nasz koń miał piękną i lśniącą sierść. Oleje są smacznymi dodatkami dla konia, a przede wszystkim bardzo zdrowymi. Głownie w sklepach możemy się spotkać z dwoma rodzajami oleju i jest to olej lniany oraz olej sojowy.

Produkty zdrowotne dla konia

Oby dwa produkty są bardzo cenione przez właścicieli koni i jak twierdzą stosuje się je zwykle naprzemiennie by urozmaicić koniom pokarm. Jest to wspaniały środek, który zazwyczaj stosowany jest na piękną sierść, ale nie tylko, gdyż posiada wiele witamin i kwasów omega. Natomiast jeżeli chodzi o suplementy to sprawa wydaje się być nieco skomplikowana, gdyż zdania na ich temat są podzielone wśród hodowców. Jedni twierdzą, że są niezbędne i bardzo wskazane w odżywianiu koni, a inni zaś mówią, że to produkty tylko i wyłącznie marketingowe, służące do wyciągania dużych pieniędzy od hodowców.

Obowiązkowe suplementy

Naszym jednak zdanie suplementy są obowiązkowe w żywieniu koni i każdy odpowiedzialny hodowca powinien je stosować. Mają one różne składniki, różne minerały i witaminy i występują w różnych postaciach. Są one odpowiedzialne za uzupełnienie mikro i makroelementów w organizmie koni oraz poprawę ich kondycji i poszczególnych układów. Ceny takich najprostszych suplementów to koszt około pięćdziesięciu złotych co w porównaniu z innymi paszami i sieczkami nie powinien stanowić dużego kosztu dla hodowcy.

Odpowiedź na zadane na samym wstępie pytanie jest jednoznaczna, a mianowicie taka, że bezwzględnie należy stosować oleje i suplementy do odżywiania koni, żeby mogło odpowiednio się rozwijać i funkcjonować.

Więcej na temat olejów oraz sieczki dla koni znajdziesz na: www.optifeed.pl/sieczki-dla-koni

KOMENTARZE:

Brak komentarzy