Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Masz problemy ze skórą atopową albo łuszczycą? - apteka online poleca suplementy


Skóra atopowa to choroba zapalna skóry, której towarzyszy nawracający świąd oraz zliszajowacenie skóry stanowiące efekt zaostrzenia oraz reemisji choroby. Jest to przypadłość genetycznie uwarunkowana nieprawidłową reakcją odpornościową organizmu na małe dawki antygenów.  Powoduje to nadmierną reakcję organizmu, która w efekcie pogarsza stan kliniczny skóry.

Początki choroby

Choroba swój początek ma w okresie wczesnego dzieciństwa, z wiekiem w prawie połowie przypadków zanika, jednak może się ujawnić ponownie w okresie dojrzałym, a w niektórych sytuacjach trwać nawet cale życie. Głównymi objawami skóry atopowej jest jej zaczerwienienie i suchość oraz swędzenie, łuszczenie się i skłonność do zakażeń bakteryjnych oraz w każdym przypadku pogrubienie naskórka w miejscu zgięcia, czyli stawy łokciowe, kolanowe, zagięcia szyi itp.

Atopowe zapalenie skóry

Podobne objawy wskazuje łuszczyca.  Jest to choroba z grupy autoimmunologicznych charakteryzująca się obecnością łuszczących się wykwitów na skórze oraz występującymi objawami stawowo-ścięglistymi. Łuszczyca, podobnie jak atopowość skóry jest schorzeniem uwarunkowanym genetycznie. Niestety przemysł medyczny nie opracował jeszcze skutecznej metody wyleczenia tych schorzeń, dlatego szalenie ważna jest profilaktyka skóry, wśród osób narażonych na ryzyko.

Nie przesuszaj skóry

Nie można dopuścić do przesuszania się skóry, wobec czego warto używać kremów, maści i żeli, które odpowiednio nawilżą skórę, by zapobiec powstawaniu jej uszkodzeń. Spośród dostępnych preparatów można sięgnąć po Eloderm. To seria preparatów zarówno w formie kremu, jak i balsamu do ciała oraz żelu i emulsji do kąpieli a także szamponu do włosów. Są to środki dogłębnie nawilżające oraz natłuszczające skórę.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy