Powrót do: Wyposażenie domu

Mały poliglota. Dwujęzyczna szkoła podstawowa


W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest sprawą oczywistą. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat język, który dla Polaków zza żelaznej kurtyny był czymś egzotycznym, stał się kompetencją powszechną, która nikogo nie zadziwia. Wręcz przeciwnie. Zaskakujący jest raczej brak znajomości angielskiego.

To dziś język uniwersalny, którego wszechświatową popularność można porównać ze średniowieczną łaciną lub oświeceniową powszechnością francuskiego. Żeby uzyskać przewagę na rynku pracy trzeba wykazać się naprawdę doskonałą znajomością języka angielskiego. Im wcześniej się zacznie, tym większe szanse na biegłe opanowanie języka.Dwujęzyczna szkoła podstawowa

Prywatna szkoła językowa

Dzieci mają szansę na zetknięcie się z językiem obcym już w przedszkolu. Dobrze i wcześnie rozpoczętą naukę warto kontynuować w kompetentnej placówce. Na pewno sprawdzi się prywatna szkoła podstawowa, która zagwarantuje kameralne warunki nauczania. Małe klasy to tak naprawdę klucz do sukcesu. Nawiązuje się dzięki temu bardzo silna nić między nauczycielem, a uczniem. Pedagog może poświęcić maksimum swojej uwagi każdemu dziecku - poznać jego mocne i słabe strony i na ich podstawie wybrać odpowiednie metody nauczania. 

Coraz większą popularnością cieszy się również dwujęzyczna szkoła podstawowa. Realizowany w takiej placówce program jest gwarancją opanowania języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie. Absolwent szkoły dwujęzycznej będzie nie tylko posługiwać się biegle językiem obcym, ale nauczy się zdobywać wiedzę w tym języku, obcować z przyjaciółmi, a nawet w nim myśleć. Edukacja dwujęzyczna zwiększa szanse na późniejsze możliwości studiowania - osoby dwujęzyczne nie zawahają się przed podbiciem światowych uczelni!  

Język obcy przydatny w życiu

Język obcy warto potraktować nie tylko jako atrakcyjna pozycję w CV. To możliwość poszerzania swoich horyzontów, podróżowania, sięgania po ulubione lektury w ich oryginalnej wersji. Mózg, który stale przyswaja nowe struktury gramatyczne i słownictwo, jest o wiele bardziej plastyczny, a badania naukowe dowodzą, że również bardziej odporny na choroby.

Biegła znajomość języka angielskiego to wielka sztuka, ale szkoła dwujęzyczna oswoi z nią każdego małego poliglotę!

http://szkola-mentis.edu.pl Dwujęzyczna szkoła podstawowa
KOMENTARZE:

Brak komentarzy