Powrót do: Wyposażenie domu

Skuteczne żywołapki na niechciane zwierzęta


Z myszami i szczurami do czynienia mamy dziś w całym kraju i nie inaczej jest w województwie śląskim, gdzie jego mieszkańcy także zmagają się z tym problemem. Jako że potrafią one narobić wiele krzywdy, a więc między innymi uszkodzić zapasy czy przedmioty codziennego użytku, a nawet kable nic dziwnego, że pułapki na myszy na Śląsku cieszą się sporą popularnością.

Skuteczny sposób na złapanie szczura

Najpopularniejsze są tutaj klasyczne pułapki na szczury. Na Śląsku są one znane od dziesięcioleci, a jako że mieszkańcy tego regionu Polski to prawdziwi konserwatyści nie odchodzą od koncepcji "dobry szur to szczur zabity". Trudno w jakiś sposób tych gryzoni bronić, aczkolwiek na pewno jakieś argumenty za tym, aby zachować je przy życiu, by się znalazły. Niezależnie od wszystkiego warto wspomnieć, że poza tradycyjnymi pułapkami śmiertelnymi obecnie nabyć można żywołapki, które ich nie zabijają.

Żywołapki na krety

Jednakże ze szkodnikami możemy mieć do czynienia nie tylko we własnych domach, ale także w ich okolicach, na przykład w ogrodach. Oczywiście tutaj najwięcej krzywdy robią nam krety, choć poza nimi wyróżnić trzeba jeszcze nornice. Stawiając na pułapki na nornice, Śląsk, a w zasadzie śląskie ogrody mogą być od nich wolne. Profesjonalnie skonstruowane pułapki nie przepuszczą żadnemu gryzoniowi. To samo tyczy się kretów. Stawiając na pułapki na krety, Śląsk tymi szkodnikami martwić się już nie musi. Raz na zawsze można je usunąć z własnego ogrodu i cieszyć się w nim tym, czym powinien się on charakteryzować, a więc piękną niczym nieskalaną zielenią.


KOMENTARZE:

Brak komentarzy