Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Czy warto postawić na piece wolnostojące


Ogrzewać dom można na  różne sposoby. Szczególnie przydatne są piece wolnostojące oraz tak zwane kozy. Kiedyś były to zgrzebne, żeliwne piece. Dzisiaj wybór jest szeroki, a klienci mogą kupić szeroki wachlarz pieców oraz piecyków w dobrej cenie i bez wychodzenia z domu.

Piec należy wybrać starannie, ponieważ on decyduje o bezpieczeństwie każdego człowieka. Piece wolnostojące bardzo szybko ogrzewają pomieszczenia, oddają ciepło całą swoją powierzchnią. Kozy to dobrej jakości piece, konieczne i dające sposób na solidne ogrzewanie. Można nabyć taki piec za 2000, 3000 złotych, można też wydać 10 000 zł lub znacznie więcej. Może być wykonany ze stali lub żeliwa. Jego jakość jest ważna, a klienci bardzo chętnie sięgają po taki piecyk jako sposób na solidne ogrzewanie domu czy mieszkania.

Prosta budowa pieca kozy

Piecyk koza posiada bardzo dobrą i nieskomplikowaną budowę. Piece są ze stali lub żeliwa, można je zdobić ceramiką gładką lub stylizowaną na stare kafle. Można okładać je kamieniami, na przykład piaskowcem czy steatytem. Często taki piecyk posiada przeszklone drzwiczki. Pod paleniskiem piecyka jest zainstalowany popielnik. Dostępne są także piecyki bezrusztowe, które nie posiadają szuflady popielnika. Wnęka na drewno to bardzo przydatna rzecz.

Na niej jest dodatkowa półeczka do podgrzewania potraw. Na takiej półeczce stawia się filiżankę i podgrzewa się w niej wystudzoną herbatę. Siłę płomienia regulują szybry. Jak widać z opisu budowa jest prosta, a piecyk doskonale spełnia swoją rolę. Jego jakość oraz system ogrzewania sprawiają, że w każdym pomieszczeniu jest ciepło oraz bardzo przyjemnie. Nowoczesne piece kozy przypominają wyglądem kominki, są eleganckie.

Doskonałe piece kozy

Warto nabyć piece kozy i obserwować palący się ogień, czując się przy niej niczym przy domowym kominku. Koza to piecyk doskonały, wygodny i sprawdzający się w wielu okolicznościach. Na pewno warto sięgać po niego i korzystać z jego zasobów. W domu ogrzewanym piecykiem aura jest miła. Żadne kaloryfery nie zastąpią starej dobrej kozy. 

Więcej informacji i przykładów: Kominki.ratur.com.pl/88-piece-wolnostojace
KOMENTARZE:

Brak komentarzy