Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Jakie suplementy na nadciśnienie warto mieć w domu


Nadciśnienie tętnicze to jedna z najbardziej powszechnych chorób XXI wieku. Średnio co trzecia dorosła osoba jest dotknięta tą dolegliwością. Nadciśnienie tętnicze oznacza podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi ponad granice normy. Choroba, chociaż nie daje w początkowej fazie jasnych objawów, jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnej śmierci. Normy ciśnieniowe dla osoby dorosłej to 120/80. Diagnoza o chorobie jest stawiana osobom, u których ciśnienie utrzymuje się na poziomie równym, bądź powyżej 140/ 90 w przypadku kilku niezależnych pomiarów.

Nadciśnienie chorobą cywilizacyjną!

Wysokie ciśnienie tętnicze związane jest z występowaniem jako jego następstwo takich chorób jak: udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca, niewydolność nerek. Zdrowy styl życia, aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta pomagają w normowaniu choroby. Łagodne nadciśnienie występujące u pacjenta da się okiełznać poprzez wprowadzenie zmian w stylu życia. Zbawienny wpływ na nasz organizm mają naturalne preparaty obniżające ciśnienie. Preparaty wykonane z naturalnych składników pomogą w kontroli ciśnienia i utrzymania go na zdrowym poziomie. Dopiero, jeśli poziom ciśnienia wymyka się spod kontroli, stosowane jest leczenie farmakologiczne.

Choroba może wystąpić samoistnie lub wtórnie wskutek innych dolegliwości. U około 90% dorosłych, którzy chorują na nadciśnienie tętnicze, rozpoznano je jako pierwotnie występujące. Oznacza to, że brak jest jednoznacznej przyczyny jego występowania. Wyodrębniono jedynie czynniki, które przyczyniają się do jego występowania — należą do nich m.in. czynniki genetyczne oraz środowiskowe jak np. prowadzony styl życia. Do wtórnego powstawania choroby dochodzi jako rezultat trwającego już procesu chorobowego.

Zdrowy tryb życia i naturalne suplementy na nadciśnienie.

Zdrowy tryb życia pomaga w utrzymaniu ciśnienia na odpowiednim poziomie. Naturalne suplementy diety na nadciśnienie wspomogą organizm w utrzymywaniu ciśnienia na prawidłowym poziomie. Stanowią one idealne uzupełnienie zróżnicowanej diety i aktywnego trybu życia. W trosce o swój organizm powinniśmy zweryfikować, co znajduje się na naszym talerzu i jak często zapewniamy sobie ruch. Nawet 30-minutowy spacer będzie miał zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy