Powrót do: Wyposażenie domu

Czy znasz ekologiczne wkładki higieniczne


Wkładki są artykułem, który zna każda kobieta. Problem z wkładkami jednorazowymi polega na tym, że są one wykonane z chlorowanej bawełny, z dodatkiem tworzywa sztucznego i kleju. Niektóre z nich są również z dodatkiem substancji zapachowych. To wszystko powoduje, że wiele kobiet cierpi na infekcje intymne, grzybicę, upławy i podrażnienia okolic intymnych. Dlatego warto wybrać ekologiczne wkładki higieniczne wielokrotnego użytku. Wkładki wielorazowe są doskonałą alternatywą dla ich jednorazowych odpowiedników.

Wkładki wielorazowe dla kobiet i ich zalety.

Wielorazowe wkładki dla kobiet są wykonane z bawełny, materiału przyjaznego dla skóry. Używanie wkładek bawełnianych ogranicza ryzyko powstawania infekcji intymnych. Skóra oddycha, a bielizna jest zabezpieczona przed zabrudzeniem podczas plamienia. Ekologiczne wkładki higieniczne zapinane są pod majtkami na malutki zatrzask typu nap. Łatwo więc je założyć i zdjąć. Zabrudzoną wkładkę można prać w 60 stopniach razem z tkaninami w podobnych kolorach. Należy jednak unikać silnych środków piorących, chloru i płynów do prania, ponieważ jest to materiał najbliżej ciała kobiety. Przewagę nad wkładkami jednorazowymi mają też wzory. Wielorazowe wkładki dla kobiet są szyte z materiałów o różnych printach: kwiatowych, kolorowych, stonowanych lub w odcieniach bielizny. Są więc po prostu ładne.

Ekologiczne wkładki higieniczne i ich rozmiary.

 

Wkładki wielorazowe szyte są w różnych rozmiarach. Różnią się między sobą przede wszystkim długością. Nie ma więc problemu ze zbyt krótka i przeciekająca wkładka.

Kiedy nosić wkładki wielorazowe?

Ekologiczne wkładki higieniczne nadadzą się dla kobiet, które używają kubeczków menstruacyjnych, dla kobiet po porodzie i zabiegach ginekologicznych lub na co dzień, podczas plamienia. Dobrze sprawdzają się na co dzień, chroniąc bieliznę przed zabrudzeniem lub zmoczeniem.

Wielorazowe wkładki dla kobiet łatwo utrzymać w czystości, można prać je w pralce. Zaleca się wyprać wkładkę przed pierwszym użyciem. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku, ograniczające produkcję śmieci.

Źródło: https://dziobak.com.pl/wkladki-higieniczne
KOMENTARZE:

Brak komentarzy