Powrót do: Projekty domów drewnianych

Gdzie znaleźć projekty domów drewnianych


Drewniane domy mają to do siebie, że wymagają odpowiedniego sposobu budowy. Musimy stosować odpowiednie funkcje i działania, żeby nie popełnić błędu. Popularne jest składanie domu drewnianego z już gotowych elementów. W tym celu przywozi się gotowe już elementy na plac budowy, które budujemy z gotowych szkieletów.

Jak powstają domy drewniane?

Polega to na montowaniu desek w miejscu budowy naszego domu. Wszystko powinno odbywać się według określonej kolejności. W pierwszym etapie na płycie betonowej stawia się podwalinę impregnowaną, na której będą stały nasze ściany.

Najpierw stawiamy ściany zewnętrzne na parterze, a dopiero później ściany wewnętrzne. Jeżeli nasz dom jest parterowy, to na ścianach zewnętrznych będą opierały się wiązary kratowe, których dolne pasy będą stanowiły również elementy stropu parteru. To była konstrukcja platformowa, natomiast konstrukcja balonowa różni się tym, że słupki przy ścianach na parterze robi się takich samych elementów. Dopiero na nich opiera się belki.Plusem przy tym rozwiązaniu jest to, że przy tej konstrukcji można zastosować ściany kolankowe na poziomie piętra. Takie rozwiązanie jest nie możliwe przy wcześniej omawianej konstrukcji.

Ciekawe są również domy prefabrykowane, których elementy mogą być prefabrykowane w różnym natężeniu. Pospolitą jest prefabrykacja otwarta, do której należy montaż konstrukcji ścian, które są pokryte płytą poszycia. Nie wypełnia się jej izolacją cieplną. W podobny sposób mogą być prefabrykowane części stropu. Zwracajmy zatem uwagę na wszystkie elementy naszego przyszłego domu drewnianego.

Domy z gotowych elementów

Jeżeli chodzi o domy drewniane to należy zwrócić uwagę na elementy prefabrykacyjne, do których należą ściany, które w całości są wykończone płyta gipsową wewnątrz, a na zewnątrz dobrą elewacją. Ściany w środku są wypełnione izolacją cieplną. W takiej ścianie istnieją również elementy stolarki oraz wszystkie potrzebne instalacje.

Prefabrykacji poddana jest poza tym cała konstrukcja dachu. Przywozi się na plac budowy całą połać dachu z gotowym już pokryciem. Taki drewniany dom, który ma gotową prefabrykacje wszystkich elementów bez problemu można poskładać w kilkanaście godzin. To niezwykle praktyczne i oszczędne.

Inną odmiana tego typu domów są domy modułowe, które są bardziej zaawansowane. W fabryce domów obecne są moduły przestrzenne budynku lub kompletne nieduże budynki. W takim budownictwie modułowym pojedyncze moduły mogą być kolejnymi pomieszczeniami naszego budynku. W przypadku domów bardziej zaawansowanych moduły mogą stanowić również połowę naszego budynku lub całą kondygnację. Cały dach może być na przykład takim modułem. To powoduje że i montaż takiego modułowego domu drewnianego zajmuje nie dłużej jak kilka dni.

Kolejnym sposobem budowy drewnianego domu jest lekkie budownictwo szkieletowe, do którego należą kanadyjczyki. Taka lekka konstrukcja charakteryzuje się lekkim szkieletem z drewna. Zdecydowana większość nowo powstających domów drewnianych jest stawiana właśnie w tym stylu, gdyż został sprawdzony przez mieszkańców Ameryki Północnej z ogromnym sukcesem.

Gdzie kupić projekty domów drewnianych?

Gotowe projekty domów z drewna bez problemów znajdziemy i zamówimy w internecie, na przykład tu: WybieramProjekt.pl

KOMENTARZE:

Brak komentarzy