Powrót do: Panele

Dlaczego warto wybrać panele winylowe


Na rynku dostępnych jest wiele sposobów wykończenia podłogi. Przez lata najbardziej popularne były panele drewniane, płytki oraz marmur. Obecnie do tego grona z dużym impetem wkraczają panele podłogowe winylowe. Ten typ wykończenia podłogi jest stosunkowo niedrogi a jednocześnie bardzo trwały i estetyczny.

Czym dokładnie panele winylowe?

Panele winylowe składają się z dwóch warstw. Na spodzie znajduje się podkład z korka. Czasami zamiast korka stosuje się spieniony PCV. Niezależnie z czego zrobiona, warstwa ta jest bardzo elastyczna, co jest bardzo ważnym aspektem, który decyduje o tym jak trwałe są panele podłogowe winylowe.

Druga warstwa pełni w panelach winylowych funkcję dekoracyjną. Znajduje się na niej nadruk imitujący różne rodzaje pokryć podłogowych. W zależności od naszego gustu możemy wybrać panele winylowe które wyglądają jak kamień, drewno, płytki ceramiczne czy marmur.

Gdzie można stosować podłogi winylowe?

Podłoga musi być ładna, ale również funkcjonalna i trwała. Panele podłogowe winylowe można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu, zarówno w domu jak i lokalu. Nadają się one nie tylko do salonu, ale również do kuchni czy łazienki.

Ponieważ panele winylowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach, będą doskonale pasować do każdego wnętrza. Ważną zaletą paneli winylowych jest to, że są łatwe do utrzymania w czystości, są również dużo cieplejsze w dotyku, niż klasyczne płytki ceramiczne, mimo że cechują się ich odpornością.

Sposoby montażu paneli winylowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje paneli winylowych. Pierwszy z nich to panele podłogowe winylowe samoprzylepne. Są one bardzo łatwe i szybkie w montażu. Co ważne aby je położyć nie trzeba usuwać poprzedniej warstwy podłogowej, jedyne co jest konieczne to jej dokładne oczyszczenie.

Drugi rodzaj paneli to panele winylowe montowane w systemie click. Są one równie proste w montażu jak panele samoprzylepne. Tak utworzona podłoga ma charakter pływający. Panele podłogowe winylowe montowane na click wymagają czasami wylewki samopoziomującej oraz podkładu piankowego, jeśli pod spodem znajduje się ogrzewania podłogowe, ale generalnie można je kłaść na starych deskach lub płytkach.

W mieście Oława podłogi winylowe zobaczysz tu: https://podlogiwojciak.pl/podlogi-winylowe-panele-winylowe-olawa/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy