Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Gdzie w miescie Kraków laserowe usuwanie blizn


Mówi się, że blizny dodają uroku. Nie zawsze tak jednak jest. Dla wielu osób blizny są przede wszystkim źródłem kompleksów i powodem obniżonego poczucia własnej wartości. Na szczęście istnieje skuteczna metoda na ich pozbycie się. Jest nią laserowe usuwanie blizn.

Laserowe usuwanie blizn - przebieg zabiegu

Zabieg laserowego usuwania blizn przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej od stosunkowo niedawna. Laserowe usuwanie blizn przeprowadza się za pomocą lasera frakcyjnego, tego samego który wykorzystywany jest również do usuwania rozstępów czy zmarszczek.

Laserowe usuwanie blizn poprzez niszczenie uszkodzonej tkanki pobudza ją do odnowy. Wiązka światła lasera, powoduje w skórze mikrouszkodzenia, co uruchamia naturalne procesy jej odbudowy oraz zwiększa tempo produkcji kolagenu. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty zabieg należy powtórzyć co najmniej kilkukrotnie.

Pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania blizn

Podstawą pielęgnacji skóry po procesie usuwania blizn jest jej nawilżanie za pomocą kremów nawilżających oraz poprzez spożywanie odpowiednich ilości wody. Usuwanie blizn jest zabiegiem, po którym przez kilka dni nie należy się opalać, ani korzystać z sauny.

Najlepiej przy każdym wyjściu z domu korzystać z kremów z wysokim filtrem UV. Absolutnie niewskazane są również peelingi. Ze względu na konieczność unikania słońca, zaleca się aby zabieg przeprowadzać jesienią lub zimą, kiedy słońca jest mniej i nie stanowi ono takiego zagrożenia dla podrażnionej zabiegiem skóry. Zazwyczaj wymaga się czterech do sześciu tygodni szczególnej dbałości o skórę, tyle czasu bowiem potrzebuje ona na regenerację.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn

Zabieg laserowego usuwanie blizn nie powinno być wykonywane u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie sterydów oraz antybiotyków, a także leków o działaniu przeciwzakrzepowym. Laserowe usuwanie blizn jest także nie wskazane u osób cierpiących na poważne choroby skóry, np. łuszczycę. Odradza się również wykonywanie tego zabiegu osobom o mocnej opaleniźnie.

Więcej przeczytasz na stronie: https://leaclinic.pl/usuwanie-blizn-krakow/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy