Powrót do: Wyposażenie domu

Eko rozwiązanie - eko pieluszki dla dzieci


W ostatnich czasach coraz większą uwagę przykuwamy do zagadnień ekologii. Coraz częściej szukamy alternatywnych rozwiązań, które nie dość, że byłyby bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, to dodatkowo przyczyniały by się do ochrony środowiska. Również duże grono rodziców poszukuje naturalnych rozwiązań, dzięki którym będą w stanie zapewnić swoim pociechom zdrowy rozwój w duchu eko.

 Pieluszki wielorazowe zdrowszą alternatywą dla pieluch jednorazowych

Wielorazowe_pieluszkiJedną z najczęściej wykonywanych czynności przy opiece nad dzieckiem jest oczywiście zmiana pieluszki. Rodzice są coraz bardziej świadomi tego w jaki sposób produkuje się jednorazowe pieluchy. Nie jest już tajemnicą czym są wybielane materiały do ich produkcji oraz jakie dodatkowe, niezdrowe składniki mogą one zawierać.Z pomocą przychodzą nam pieluszki wielorazowe.

Wykonane z materiałów naturalnych, certyfikowanych, niezawierających chemicznych barwników oraz niechlorowane. Ważnym aspektem jest również to, że pielucha wielorazowa zapewnia skórze możliwość oddychania, zapobiega odparzeniom oraz uczuleniom skórnym. W sprzedaży znajdziemy cały wachlarz pieluszek wielokrotnego użytku różniących się materiałem z którego zostały wykonane.

 Rodzaje pieluszek wielorazowych

W sprzedaży znajdziemy pieluszki wełniane  oraz z materiału PUL. Biorąc pod uwagę to w jaki sposób zamocujemy wewnątrz wkład chłonny możemy rozróżnić również pieluchy typu kieszonka, otulacze PUL, gatki wełniane , PUL oraz aio (all-in-one).

 Jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Dla wielu rodziców początek przygody z wielopieluchowaniem wydaje się być trudny. Wybór rodzaju pieluszki jest często problemem, z którym nie radzą sobie młodzi rodzice. Warto wziąć pod uwagę na pewno to jakie nakłady finansowe możemy przeznaczyć na stworzenie naszej wielowyprawki.

Dodatkowo zastanówmy się czy mamy czas np. na lanolinowanie i suszenie wełny, czy może wolimy mniej wymagający i szybciej schnący PUL.A może ważne jest dla nas również wrażenie wizualne?

 Czy warto zainwestować w pieluchy wielokrotnego użytku?

Porównując ceny pieluszki jednorazowej oraz wielorazowej, widzimy sporą różnicę. Często ten fakt przeraża rodziców, dając złudzenie ogromnego wydatku. Jednak przeliczając ile nasze dziecko zużyje przez okres niemowlęcy pieluch jednorazowych, a ile wielorazowych, zauważymy, że wielopieluchowanie jest opcją dużo bardziej ekonomiczną.

Stosując wielorazówki musimy zakupić pełną wyprawkę dla noworodka i potem dla niemowlaka (rozmiar OS). Średnio w skład jednej wyprawki wchodzi ok 8-10 pieluszek i wymienne wkłady. To naprawdę świetne rozwiązanie pod względem finansowym jak i ekologicznym.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy