Powrót do: Wyposażenie domu

Karuzela do łóżeczka leśna kraina dobrym wyborem


Przede wszystkim, karuzela Leśna Kraina złożona jest z różnego rodzaju kształtów i kolorów, jak również z biało czarnych spirali, które z całą pewnością zainteresują dziecko i przyczynią się pozytywnie do jego rozwoju. Należy również mieć na uwadze, że tego typu zabawki mają za zadanie nie tylko zainteresować dziecko, ale również uspokoić.

Jak karuzele łóżeczkowe wspomagają rozwój dziecka?

W przypadku dzieci do 3 miesięcy należy ułożyć dziecko pod karuzelą i włączyć tryb odpowiadający klasycznej muzyce. Ma ona niesamowity wpływ na dziecko. Gdy dziecko troszkę podrośnie, możemy wyjąć pozytywkę z karuzeli.

W wieku około 6 miesięcy dziecko z zaciekawieniem będzie samo próbowało przełączyć sobie grającą muzykę, dzięki czemu również wspomożemy jego rozwój. Dziecko, które widzi karuzelę leśną krainę nad swoim łóżeczkiem zaczyna gaworzyć a co za tym idzie, ćwiczy swój język i komunikację.

Dodatkowo pojawiające się i znikające postaci nad głową maluszka ułatwiają mu kojarzenie. Różnorodne kształty i kolory a wraz z nimi muzyczka rozwiną również zmysł wzroku i słuchu maluszka. Wbudowana w zabawkę kojąca muzyka ma również wpływ uspokajający na dziecko i ułatwiający mu zaśnięcie.

leśna kraina

Jakie są zalety karuzeli z kolekcji Leśna Kraina?

Przede wszystkim została ona świetnie zaprojektowana, by znajdowało się na niej mnóstwo kolorowych i różnokształtnych postaci wraz z biało czarnymi spiralami, które mają stymulować zmysł wzroku dziecka. Dodatkowo zabawka gwarantuje nam 20 minut nieprzerwanej muzyki klasycznej, która ma za zadanie uspokoić dziecko i wyciszyć a jednocześnie ułatwić mu spokojne zasypianie.

Karuzela ma oprócz tego wbudowane światełko nocne oraz wraz rośnie ona razem z dzieckiem, gdyż z czasem możemy ją przekształcić w pozytywkę, którą równie chętnie będzie bawiło się dziecko. Istotną zaletą jest też przycisk, dzięki któremu dziecko samo będzie mogło zmienić melodię, graną przez pozytywkę. Z pewnością jest to ciekawe urozmaicenie a dziecko z czasem będzie zainteresowane tym, że samo może wpływać na zabawkę i wywoływać skutek jakim jest zmiana muzyki. Kolekcja leśna kraina z całą pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi
KOMENTARZE:

Brak komentarzy