Powrót do: Wyposażenie domu

Osprzęt żeglarski na jachty i łodzie


Wybierając się na żeglowanie w pierwszej kolejności należy zrobić listę niezbędnych rzeczy i urządzeń, dzięki którym żagle mogą okazać wspaniałą i niezapomnianą przygodą, do której będzie z chęcią wracać. Jeśli jesteśmy doświadczonymi żeglarzami czy też dopiero zaczynamy przygodę z żaglami wyposażenie jest takie samo. Część sprzętu i akcesoriów możemy kupimy z myślą o całym sezonie lub kilka, jeśli planujemy na dłużej związać się z żeglarstwem. Koszty dzięki temu znacznie się obniża przy każdej następnym wypadzie na żagle. 

Podstawowe wyposażenie żeglarza powinno zawierać:

  • kurtka wiatroszczelna z wysokim kołnierzem, kapturem, sięgająca za biodra 
  • spodnie najlepiej typu sztormiaki z nieprzemakalnego materiału
  • ciepły polar lub bluza przyda się podczas zmiennych warunków atmosferycznych
  • czapka, rękawiczki, bielizna, worek żeglarski bądź plecak z nieprzemakalnego materiału
  • odpowiednie obuwie. Najlepiej jeśli będą z gumową, płaską podeszwą. Ważne by nie były śliskie i szybko wysychały.

Bezpieczne żeglowanie - podstawowy osprzęt żeglarski

Gdy skompletujemy główne wyposażenie żeglarskie należy pomyśleć o innych dodatkowych akcesoriach, które będą niezbędne, aby wypad na żagle można uznać za udany. Spakujmy telefon, ładowarkę, powerbank, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, apteczkę wyposażoną w niezbędne leki i artykuły higieniczne).

Latarka, scyzoryk i lornetka też na pewno przydadzą się na łódce czy jachcie. Pamiętajmy również o wodoszczelnym etui do telefonu. oczywiście pamiętajmy o śpiworach, dodatkowych kocach (noce mogą nas zaskoczyć niemiłym chłodem) i pieniądzach. Kamizelki ratunkowe są standardowo na wyposażeniu jachtów. Jeśli ich nie ma koniecznie musimy dopisać je do podstawowego wyposażenia. 

Ponadto pamiętajmy o tym, że woda może dostać się wszędzie, zatem dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju wodoszczelne etui, torebki, które uchronią nasze cenne przedmioty przez zawilgoceniem. Zabierzmy też ubrania, które będą praktyczne na różne temperatury i warunki pogodowe. Gdy będziemy mieć kompletną wyprawkę na żagle możemy spokojnie zaplanować nasz pierwszy lub kolejny rejs w znane i mniej znane miejsca. 

Profesjonalny osprzęt żeglarski znajdziesz w sklepie: Kompasyachting.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy