Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Dlaczego warto posiadać suszarkę do butelek i smoczków?


Mycie i osuszanie dziecięcych butelek i smoczków powinno odbywać się z zachowaniem najwyższego standardu higieny. Jak zatem uniknąć powstania i namnażania bakterii podczas mycia i suszenia butelek?

Mycie smoczków i butelek dziecięcych – dlaczego jest tak ważne?

Dokładne mycie a także suszenie butelek dziecięcych ma niebagatelne znaczenie. Pozwala na uniknięcie rozwoju szkodliwych mikroorganizmów oraz bakterii, które niejednokrotnie mogą przyczynić się do podrażnienia wciąż rozwijającego się układu pokarmowego dziecka. Często skutkiem niedokładnego mycia oraz nieodpowiedniego suszenia dziecięcych butelek oraz smoczków jest pojawienie się takich dolegliwości jak bóle żołądka czy nawet uporczywe biegunki. Mogą im towarzyszyć także zatrucia pokarmowe.

Czego unikać podczas mycia i suszenia butelek i smoczków?

suszarka_do_butelek_i_smoczkowZ tego też powodu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, do których zalicza się wyparzanie butelek oraz smoczków lub ich sterylizacja za pomocą dedykowanego sterylizatora do butelek a także odpowiednie suszenie umytych przedmiotów.

Wiele rodziców i opiekunów nie zwraca szczególnej uwagi na sposób oraz miejsce w których schną umyte smoczki i butelki.

Pozostawione w ogólnodostępnej suszarce do naczyń lub wytarte ściereczką mogą zostać narażone na pojawienie się bakterii, które doskonale rozwijają się w wilgotnym środowisku. Z tego też powodu doskonałym rozwiązaniem staje się specjalna suszarka do butelek i smoczków.

Suszarka do butelek i smoczków – dlaczego warto?

Ociekacz do butelek i smoczków to najczęściej płaskie naczynie, które zostało dodatkowo wyposażone w specjalny ociekacz, pozwalający na dokładne i sterylne wysuszenie dziecięcych przyrządów.

Taka specjalnie dedykowana suszarka zapewnia najwyższą jakość higieny podczas suszenia oraz chroni przed powstawaniem wilgoci  oraz bakterii na butelkach oraz smoczkach. Dzięki niej nie zaprzepaszcza się efektu uprzedniej sterylizacji.

Suszarka do butelek i smoczków dodatkowo wyposażona jest w specjalne uchwyty na smoczki i butelki, które zawiesza się do góry dnem a następnie pozostawia do swobodnego wyschnięcia. Jej dużą zaletą jest także to, że nie zajmuje wiele miejsca a dodatkowo może być spakowana i zabrana w podróż.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy