Powrót do: Wyposażenie wnętrz

Gdzie sprawdzą się szafy metalowe ubraniowe


Pośród wielu obowiązków jakie prawo nakłada na pracodawce jest również często zapewnienie odpowiedniej szafki, w której pracownik będzie mógł przechowywać swoje rzeczy. Szafka pracownicza BHP musi spełnić szereg wymagań narzuconym m.in. przez Sanepid. Wymagania te dotyczą nie tylko miejsca pracy, również szafki ubraniowe BHP na siłowniach czy basenach obwarowane są szeregiem restrykcji i wymogów.

Rodzaje szafek BHP

Szafki dzielą się na dwa rodzaje - przeznaczone na ubrania oraz skrytkowe. Szafy ubraniowe metalowe to nasze pierwsze skojarzenie, gdy myślimy o szatni. Wyposażone są one w półki oraz wieszak i umożliwiają swobodne przechowywanie swoich ubrań w czasie pracy, ale również podczas treningu na siłowni czy wizyty na basenie.

Szafka pracownicza BHP to również coraz popularniejsze rozwiązanie w szkołach. Akurat w szkołach mamy do czynienia z czymś pośrednim między szafą ubraniową a skrytką. Funkcją takie mebla jest bowiem nie tylko przechowywanie odzieży wierzchniej czy zamiennej ucznia, ale również jego książek i plecaka, co znacznie odciąża plecy młodego człowieka.

Podstawa wyposażenia każdej szatni - szafy ubraniowe

Szafki ubraniowe BHP różnić się mogą prawie wszystkim, począwszy od wielkości, poprzez wyposażenie, na kolorze skończywszy.  Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanym w nich przedmiotom stąd z całą pewnością będzie je łączyła jedna rzecz - porządny zamek.

Szafy ubraniowe metalowe często wyposażone są takę w otwory wentylacyjne. Zapewnia to dostęp świeżego powietrza do rzeczy pozostawionych w środku, co ma znaczenie szczególnie jeśli przechowywana jest w nich odzież robocza, nierzadko przepocona, czy sportowe buty.

Na co zwrócić uwagę kupując szafki dla pracowników?

Odeszły już w przeszłość czasy kiedy szafka pracownicza BHP była jaka była, czyli szara, brzydka i nijaka. Obecnie pracownicy oczekują, że oddawane do ich użytku przedmioty będą nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Szafki ubraniowe BHP dostępne są obecnie w tak wielu kolorach, że stworzenie ładnej, przyjemnej w odbiorze szatni to żaden problem.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy